Zeliho e38 740iA 1995

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Odpovědět
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Zeliho e38 740iA 1995

Příspěvek od oxik »

Ja bych rekl, ze je pro dobrej pocit :D Asi je pak kuze mekkci, ale na druhou stranu je znovu umastena, tak ho davam jen na opotrebovany mista
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Zeliho e38 740iA 1995

Příspěvek od zzeli »

Asi tak. Nedelam si iluze, ze kdyz to jednou vezmu neviditelnou vrstvou slona, tak ze kuze zazracne zmekne, omladne a doroste. Ale urcite to neublizi. Dal jsem to jen na ridicovu sedacku. Casem se mastnota vsakne. Je dobry to mazat za tepleho pocasi. A mazal jsem to vlastne jen proto, ze to bylo v baleni a jinak bych to nevyuzil a casem by to zezluklo. Asi bych to extra nekupoval. Treba mistr Spooner rekne, co smysl ma a co ne.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
volf-m
Příspěvky: 1563
Registrován: ned črc 19, 2015 5:40 pm
Bydliště: Domažlice

Re: Zeliho e38 740iA 1995

Příspěvek od volf-m »

Já právě slyšel názor, že sloník je přežitek, že jediná správná cesta je ošetřit seelantem a nic jiného nedávat. Kůže se mi za tu dobu co auto mám neponičila ani nevypadá hůř, ale nelíbí se mi, že nemám sedačku všude stejně měkkou.
BMW E38 750iA Individual

BMW 330i E91 Ghetto Touring
Mini Cooper S Cabrio (R57)
Uživatelský avatar
Filozof
Příspěvky: 2220
Registrován: úte srp 20, 2013 7:05 am
Bydliště: Vyškov

Re: Zeliho e38 740iA 1995

Příspěvek od Filozof »

kluci co včelí vosk ?
http://www.nejlevnejsi-barvy-laky.cz/vc ... bku-z-kuze

jsou lidi co to používají a pochvalují si to ...jak na auta a sedačky tak jiné.

Taky chci něco kupovat na černou kůži ale něco s rozumem. Žádné šílenosti.

jinak to vypadá moc dobře. jde o to jak dlouho to vydrží a jak často se to má opakovat.
BMW E38 728ia Schwarz II - LPG Prins VSI 6/97 - Spotřeba Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
oxik
Příspěvky: 2245
Registrován: stř bře 13, 2013 4:46 pm

Re: Zeliho e38 740iA 1995

Příspěvek od oxik »

Minule jsem sedl do auta s tlustým fixem v zadní kapse a jak jsem vklouzl do sedačky, poškrábal jsem si kůži, ten fix je docela ostrej.. naštěstí na tom mám asi 2 vrstvy sealantu a stačilo to přejet mikrovláknem a bylo po rýze. Já postupuju tak, že vyčistím kůži, nechám jí vyschnout a pak prstama (v nitrilovejch rukavicích) vmasíruju sloníka. Toho nechám dva dny vsáknout, nejlíp na sluníčku, přeleštim mikrovláknem a pak nastříkám sealant, ten rozetřu aplikátorem a po pár minutách rozleštím dalším mikrovláknem. Nejlepší je dát dvě vrstvy, aby to mělo nějakou tloušťku a 100% zakrytí, ale chce to třeba až druhý den, ať to pořádně uschne.

Filozof: vážně věříš tomu, že vosk ti vyčistí, oživí a ochrání kůži v jednom produktu? Za sebe říkám, že jakýkoli tuk je spíš pro dobrej pocit nebo na ztvrdlou kůži, jinak to nemá smysl, spíš to chce pořádně uzavřít tím sealantem a pravidelně to udržovat čisté.

zeli: doporučuju si část naředit 1:1 s destilkou na údržbu, neředěneý je to dost silný a může ublížit, viz moje sedačka :D

btw. tohle je vyčištěné naředěným, takže účinnost se nijak nesnižuje :D
Obrázek
EX E38 740i LPG orientblau 12/99 DF89547 Obrázek
Mondeo fnaftě, fmetle, fmanuálku, fhadru, na hlínách, bez čipešku :twisted:
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Zeliho e38 740iA 1995

Příspěvek od zzeli »

Dnesni hratky se sedmou:
Zjistena vule na cepu ridici tyce. Vzhledem k tomu, ze vule na podvozku neumim moc dobre nalezat, tak mam z tohoto radost, protoze vule tam je jasna. Na cepech tycek nic nebo neznatelne. Takze bude nova ridici tyc a snad zmizi obcasne bouchnuti, zmirni se nejistota rizeni, mozna i ve vyjetych kolejich na 18tkach :)
Vyhral jsem par sroubu ve vane. 3 male a 1 velky. Zjistil jsem nasledujici. Nicemu to nevadi, cerpadlo drzelo porad fest. Co vadi je, ze zavity sroubu se dostanou akorat mezi vanu a kos a slusne tam obtisknou zavit, coz dela dobre kosi i vane, takze uz jen z tohoto duvodu je dobre tam obcas juknout. Dalsi duvod navstevy utrob je kontrola vule retezu. Ja ho mel volnej az dost, coz zase nedela dobre ozubenymu kolu na klice. Jak je male a retezu je habadej, tak retez nesedi pevne na zubech a pekne je brousi. Ja uz mam zuby celkem ostry, oproti zubum na kole cerpadla je to sakra rozdil. Retez jsem dopnul, ma vuli cca centak do strany, snad to bude dobry. Kdyz jsem shodil cerpadlo, tak jsem si pekne prohledl spodek motoru, jsou to slusny hrnce.
Jo a jeste jsem objevil vypousteci sroub na servo, kdyby to nekdo nekdy hledal ;)
Srouby ve vane
Srouby ve vane
Ctvrtka motoru
Ctvrtka motoru
Pruhyb retezu
Pruhyb retezu
Servo trubka
Servo trubka
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Uživatelský avatar
herman17
Příspěvky: 1513
Registrován: čtv črc 11, 2013 9:08 am
Bydliště: Holomóc ♥

Re: Zeliho e38 740iA 1995

Příspěvek od herman17 »

Pockej tou trubkou pridelanou k vane se vypousti servo?
SPORT & RELAX AREÁL BOZEŇOV - restaurace, wellness hotel ***, firemní akce, školící centrum, kemp, tenisové kurty, minigolf, lanové centrum a jiné
Obrázek
http://WWW.BOZENOV.CZ
pavel.rossi
Příspěvky: 1117
Registrován: pát lis 30, 2012 10:28 am
Bydliště: Pardubice

Re: Zeliho e38 740iA 1995

Příspěvek od pavel.rossi »

A zároveň přetěsněná vana ;) .
vládní e32 735iL
ex BMW 740i e38,m60b40
ex BMW 523i e39
ex BMW 730D e38
ex BMW 525i e34
Uživatelský avatar
Huff
Příspěvky: 846
Registrován: stř črc 03, 2013 6:58 am

Re: Zeliho e38 740iA 1995

Příspěvek od Huff »

Paráda. Zanedbává se to a přitom je to jedna z hodně důležitých kontrol a ostuda kluků z Mnichova. Jediné co je omlouvá je to, že se zpravidla nic špatného nestane. Na youtube je ale video, jak se to někomu povolilo úplně a motor ztratil tlak oleje. Při další výměně udělám další kontrolu dotažení a hned je asi preventivně zalepím, minule jsem je jen dotáhl, protože jsem netušil, že mi ten třílitr přiroste k srdci. Popiš prosím, jak se dopíná ten řetěz , když jsem to měl rozdělané, tak jsem se to nezajímal, úplně mi stačilo posbírat šrouby. Dík. A zaklepané mezi košem a vanou jsem je měl taky.
BMW E32 730ia V8
zzeli
Příspěvky: 1553
Registrován: ned pro 29, 2013 9:46 pm

Re: Zeliho e38 740iA 1995

Příspěvek od zzeli »

No vede k servocerpadlu, takze asi jo, nezkousel jsem to ale :D
Jo, stary tesneni na vane bylo takovy divne obycejny papirovy, castecne uz zkamenely. Novy mam elring s gumovejma lamelama. Doufam, ze bude tesnit, jeste to nemam totiz v kupe. Zitra bude asi pokracovani. V kufru cekaj jeste kabinovy filtry a pokusne jsem koupil napinak retezu. Je to FEBI, pac byl jedinej skladem, a pisou na papiru, ze kazdej kus je testovan, tak jsem na to zvedavej, jestli mi vubec pujde vyndat ten starej, je tam potvora celkem schovanej. Uvidim az ho vyndam a porovnam s novym, jakej tam nakonec vratim.
BMW e66 745Li Individual, 2003, pine green
BMW e38 740iA, 1995, ascot green
Odpovědět