Stránka 1 z 3

Prodejní cena mého vozu

Napsal: pát čer 29, 2012 1:45 pm
od P3RF3KT
Už dlouho mi putuje hlavou jedna myšlenka. Teď je v práci při pátku chvíli klidu tak to zkusím rozvézt.
Už nějakou dobu přemýšlím ( jen tak ze zvědavosti, v žádném případě to nechci realizovat ) jaká by po roce co e38 vlastím mohla být prodejní cena. A i vzhledem k tomu když vidim za jakou cenu se kolikrát prodávaj různy paštiky. Auto sem tenkrát koupil za 100 000,- Kč. Rozepíšu to sem dolů jako by se jednalo o klasický inzerát a zkuste mi jen nahodit nějaký návrhy do jaké cenové hranice bych mohl spadat.


Přesné typové označení vozidla: BMW E38 740i M62 Shadowline
Druh karoserie: limuzína
Rok výroby: 4.5.1998
Objem válců: 4 398
Výkon: 210kw - Po úpravách naměřeno 318 koní a 474nm kroutící moment
Druh paliva: benzín / LPG
Barva: cosmoschwartz metalic
Počet najetých kilometrů 266 000km
Stav vozidla: 100%
Platnost STK: 1/2014
Cena: ???
Popis výbavy: 8x airbag, automat steptronic, střední koženej paket ( kožený spodek palubovky včetně kastliku spolujezdce, středový tunel, výplně airbagů + madla na dveřích), lámací sport sitze, výhřev předních + zadních sedadel, telefon, DSC ( kompletní stabilizace všech 4 kol ), PDC ve předu i v zadu, malá navigace + mapy 2010, CD měnič, DSP audio ( 12x repro + 4x sw + original bmw zesilovač ), komplet digitalní klimatizace s funkcí REST, originál xenony, že má vozidlo abs, posilovač řízení, el. okna + zrcátka a podobné standartní věci co má snad opravdu každá sedma vypisovat nebudu. Vypsal jsem jen takové ty lehce nadstandartnější věci.
Popis provedených oprav: Nyní vozidlo po KOMPLETNÍ výměně všeho co je na podvozku. Narychlo např. tlumiče, pružiny, ramena, stabilizátor, tyčky stabilizátoru, atd. atd. Nová řemenice + komplet řemeny, svíčky + olej je samozřejmost na to je nyní najeto 16tis. km. Olej 5W30 od Castrol long life. Nový chladič + nádobka na vodu, minulý rok nový originál BMW termostat. Nový motorek na odstřikovače světel + komplet nové vedení hadic a spojek k odstřikovačům na světla, nové komplet brzdy. Předek vyměněn za brzdy ze 750i, nové všechny lišty a gumy na dveřích a na spodku dveří. Komplet sedačky vyměněny za sedačky z faceliftu, predek sport zadek vyhřívané ve světlé sand-beige.
Popis nutných oprav, nebo nedostatků: automobil momentálně bez jediné závady
Kontakt:
Foto: auto všichni znáte spousta fotek je kdyžtak tady http://www.7er.cz/forum/viewtopic.php?f=21&t=3220 nutno prolistovat až na stranu 8
2012_06_06_08_41_066054.jpg
Jen ještě bokem vytknu že auto je přestavěno na pohon LPG s 85l nádrží s přihlim plovákem, kde je tedy možnost natankovat když se zadaří 82l jinak standart je 75l dojezd dle jízdy 440-480km. Vše samozřejmě legálně zapsáno a potvrzeno ve velkém TP. Jinak k vozidlu všechny dokumenty, serviska, manuály, 2x klíč. Vozidlo do 175tis. km potvrzený servis v bmw německo potom do 240tis. bez servisky ale s hromadou faktur BMW Invelt Plzeň kde mam i doložený kompletní GO motoru za 70tis. který se dělalo ,, jen tak pro sichr"

Tak co myslíte kam bych se mohl až vyšplhat? Ještě by mě zajímala jestli by se nějak hla cena kdybych, což mám i v plánu nechal udělat repas převodovky a vše opět papírově doložil.

Re: Prodejní cena mého vozu

Napsal: pát čer 29, 2012 2:41 pm
od caknakis
Zkus napsat, jaké úpravy. Já bych měl třeba problém s tím, že auto má sníženou makovici a to celkem razantně. To není podle mě ta "echt" cesta, jak se vydat za výkonem....

Re: Prodejní cena mého vozu

Napsal: pát čer 29, 2012 3:02 pm
od P3RF3KT
Snížená hlava o půl milimetru s tím i posílené těsnění. Auto už takhle jezdí 2 roky a 40tis. km a bez jediného problému. Jinak dál je tam čip a drobnosti jako KaN sportovní vložka filtru, vyleštěné sání a otevřené koncové tlumiče. Jinak co se týče exteriérových úprav tak sníženo předek o 35mm zadek o 25mm, 20ky kola s pneu 245/35 a 265/30, ledviny do barvy vozy cosmoschwartz metalic, folie na oknech

Re: Prodejní cena mého vozu

Napsal: pát čer 29, 2012 4:02 pm
od T613
vylestene sani?

Re: Prodejní cena mého vozu

Napsal: pát čer 29, 2012 6:16 pm
od P3RF3KT
neřeš úpravy, prosím k dotazu :)

Re: Prodejní cena mého vozu

Napsal: pát čer 29, 2012 6:36 pm
od Malas
T613 píše:vylestene sani?
Pro lepší proudění vzduchu do spalovacího prostoru ;)

K dotazu,já odhaduju že těch 100tis a možná i víc tu cenu má,nebál bych se i přiblížit k cenovce jakou nahodil Fishmaker.Důvod je pro mě doložitelný servis(velký plus) a samo Lpg to zvyšuje cenu + velká výhoda i pro lidi kteří by si sedmu normálně nekoupili,vzhledem k tomu že na V8 stojí okolo 30 tis. Té úpravy bych se nebal,pokud jde jen o snížení hlavy o 0,5mm tak to je pohoda a chválím i zesílené těsnění,to každej úpravce nedělá.V8 je velice povedenej motor a něco vydrží ;) viz třeba prásáci v Usa co přidávají kompresor :lol:
Za sebe: já bych tvou 7er bral,líbí se mi na ní ten punc alá Mafia Car ;)

Re: Prodejní cena mého vozu

Napsal: pát čer 29, 2012 6:39 pm
od T613
nevim ze by nekdo lestil plastove sani

Re: Prodejní cena mého vozu

Napsal: pát čer 29, 2012 6:48 pm
od Malas
T613 píše:nevim ze by nekdo lestil plastove sani
Tak plastové se samo neleští,tam to není třeba ;)

Re: Prodejní cena mého vozu

Napsal: pát čer 29, 2012 7:08 pm
od magnum
ty se asi hodně nudíš , co ?? :D :D -auto máš pěkný, sice ty úpravy bych si odpustil ale myslím že tak 110-115 000 by šlo ;)

Re: Prodejní cena mého vozu

Napsal: pát čer 29, 2012 7:09 pm
od P3RF3KT
T613 píše:nevim ze by nekdo lestil plastove sani
myslim že za klapkou a dál už to plastový není ;) jasný že airbox nikdo leštit nebude :-D