denní svícení

pokec jen ohledně 7er
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
mika_hakkinen
Příspěvky: 192
Registrován: stř pro 10, 2008 6:33 am
Bydliště: Brno/Znojmo
Kontaktovat uživatele:

denní svícení

Příspěvek od mika_hakkinen »

ahoj,
uvažuji, že bych si dal do předních světlometů angelyes nebo jak se píše, lze to použít jako světla pro denní svícení, aby měli policajti radost. já nejezdím moc dálky spíš takový popojíždění, takže možná i 50x ty xenony denně zapnu. a nechce se mi tam dávat fuj světla pro denní svícení co se dají koupit na benzince. Spíš taková uvaha
bmw 740 3/1995 DG60693
Uživatelský avatar
KAMIL740
Příspěvky: 1590
Registrován: čtv srp 21, 2008 1:49 pm
Bydliště: Co je ti po tom ?

Re: denní svícení

Příspěvek od KAMIL740 »

videt jdou ale v ramci bezpecnosti silnicniho provozu bych je nepouzival taky sem s nima svitil pres den dokud sem to nevidel na e46 a nejde to vubec videt tak sem zacal jezdit s xenonem lepsi nez aby do me nekdo napral a xenon vydrzi hodne popr koupis novy 2ks za 900
ex skoda faborit 135 l
ex e38 740ia 10/97 DK66882
citoren AX 1,0 spot :)))
e34 525i spera rules elpídží by dejv :)))
Uživatelský avatar
stoca
Příspěvky: 28
Registrován: čtv lis 27, 2008 6:36 pm
Bydliště: Liberec

Re: denní svícení

Příspěvek od stoca »

EA svítěj dobře a jsou nádherně vidět.Záleží jaké máš. Já je mam a jsem spokojenej a jezdím na ně.
Koukni sem : http://www.7er.cz/forum/viewtopic.php?f ... a&start=10
Bohužel nově namontováno a tak se zamlžily ,ale už je to v pohodě.
BMW 728i e38 01/97
Uživatelský avatar
KAMIL740
Příspěvky: 1590
Registrován: čtv srp 21, 2008 1:49 pm
Bydliště: Co je ti po tom ?

Re: denní svícení

Příspěvek od KAMIL740 »

ja mam ty samy ale nejak se mi nezda ze by sly videt ve dne kdyz sviti slunce a pouzivat na denni sviceni ale je to kazdyho boj jenom si myslim ze ne kazdej je na to zvyklej ja bych si vsiml urcite protoze po BMW koukam ale proste ferda nejakej neni zvyklej ceka svetla a nic tak jede pac nevidi a je v tobe pojistovna ti da hovno nebo nejakou almuznu a dat auto do puvodniho stavu uz nedokazes jestli ano tak za ohromny penize a nikdy to nebude ono takze myslim lepsi jezdit se svetlem
ex skoda faborit 135 l
ex e38 740ia 10/97 DK66882
citoren AX 1,0 spot :)))
e34 525i spera rules elpídží by dejv :)))
mika_hakkinen
Příspěvky: 192
Registrován: stř pro 10, 2008 6:33 am
Bydliště: Brno/Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: denní svícení

Příspěvek od mika_hakkinen »

máte pravdu, jasně to nikdy nebude svítit jako xenonová světla, cena za origo žárovky xenony je v pohodě. jezdím docela dost,i docela po městě, takové ty obyčejné světla pro denní svícení, kde je 5led diod, někdy uplně přehlídnu.každej si je taky umistuje, kde se mu zachce. jsem slyšel něco z parlamentu, že denní svícení by bylo pouze nutné v zimním čase, v letě že by to bylo dobrovolné. tak kde jsme. snaží se zase vlézt do prdele němcům a rakušákům. jednou mě zastavila policie, jen obyčejne kontrola, vše v pohodě, jak jsem si sedal do auta, řikám tamhle jede auto bez světel, policajt se s plácačkou rozběhl a nic, potom se vrátil řikal, to je rakušák a ty nezastavujeme za nerozsvícená světla.
bmw 740 3/1995 DG60693
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: denní svícení

Příspěvek od Michelin »

No takhle chudaka nabonzovat :-D
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
JaraX
Příspěvky: 2630
Registrován: sob srp 23, 2008 7:03 am

Re: denní svícení

Příspěvek od JaraX »

rakušáci nesvitej protože nemaj elektriku z temelína :D

ja myslim že svitit ma fakt hooodně velkej vyznam a ne jenom angelama,
už jednou se mi stala že mi vyjela piča do protisměru bez světel v mlze, jsem ho malem zabil
BMW service expert - http://www.jarax.net
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: denní svícení

Příspěvek od lolita »

WTZ, ale jde nejak dodelat automaticky sviceni pro ten 3 polohovej vypinac (bez Acka), ale myslim nejak normalne, tj. naprogramovanim LM treba.
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: denní svícení

Příspěvek od NORMANN »

pánové napadla mně taková věc s tím denním svícením, týká se to ale jen majitelů xenon světel. sice se říká, že xenonový světla vydrží dlouho, ale všichni máme ojetý auta a nikdo neví, jestli jsou ty xenon výbojky před smrtí, pokud už nejsou měněný. napadlo mně jak si ty xenony šetřit a neplácat je denním svícením. je to jen taková teorie, možná blbost, ale: přemýšlel jsem, že pokud by se vyndaly paraboly z vnitřních- dálkových světel a nějakým způsobem se předělaly- nějak vyměnily patice pro žárovky H1 dálkových světel za patice H4, pokud teda nejsou ty žárovky H4 moc dlouhý. to by pak znamenalo, že po zapojení žárovek H4 svítily vlákna na tlumený světla jako denní svícení a pokud se přepne na dálkový světlo, svítila by vlákna na dálková světla na žárovkách H4 v prostředních světlech, rozumíte tomu? zkrátka v prostředních světlech by svítily H4 jako světla denního svícení a jako klasický dálkový světla. ve vyhlášce se píše že světla na denní svícení nesmí svítit současně s tlumenými, nebo dálkovými světly. Takže vlákno tlumenýho světla na H4 by asi chtělo zapojit na nějakej ten modul, kterej automaticky zapne světla na denní svícení, aniž by se zapnula koncová světla, po zapnutí klasicky tlumených světel, by se tato vlákna zhasla, při rozsvícení dálkových světel by teda svítila druhá vlákna na H4, která jsou na dálková světla. to vlákno na tlumený sv. u H4 by v podstatě mohlo svítit teoreticky furt.
Přemýšlel jste o tom někdo? pokud se posere žárovka H4 díky věčnému dennímu svícení, tak jí za pár korun vyměníte, životnost xenonů stoupne.
Naposledy upravil(a) NORMANN dne sob led 31, 2009 9:43 pm, celkem upraveno 1 x.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
KAMIL740
Příspěvky: 1590
Registrován: čtv srp 21, 2008 1:49 pm
Bydliště: Co je ti po tom ?

Re: denní svícení

Příspěvek od KAMIL740 »

dneska stoji 2x xenon D2S 6000k 899kc ma smysl resit nejaky slataniny na denni sviceni???
ex skoda faborit 135 l
ex e38 740ia 10/97 DK66882
citoren AX 1,0 spot :)))
e34 525i spera rules elpídží by dejv :)))
Odpovědět