Michelinova 735iM

zde se můžete vy a vaše auto představit
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Michelinova 735iM

Příspěvek od Michelin »

Jmenuji se Michal, je mi 19 let a sem z Prahy.
Auto jsem zakoupil vlastně náhodou. Jelikož jsem bažil po modelu 740iM. Bohužel sehnat 4litr s manuální převodovkou je opravdu nadlidský úkol a tak jsem skončil u běžnější "3apůle". Auto jsem kupoval od fandy BMW (normann) a tudíž i přes vyšší počet bývalých majitelů bylo v celkem rozumném stavu. Už když jsem auto kupoval byl jsem obeznámen s horším stavem převodovky.

Z výbavy bych vyjmenoval: ASC, ABS, nezávislé topení, kožené sedačky v el., v předu loketky, vzadu roletka, el. šíbr, originál BMW Becker autoradio(momentalne vymeneno), výškové repro v zrdcátkách, ostřik. světel, skivak, vzadu čtecí lampičky, dřevo, chrom. vnitř. kliky, tempomat, centrál. No na e32 proste takovej social zaklad :) .

Jezdim s tim za 9-10l na dalky, no a po Praze couracky i k 15l, ale vetsinou tak 12-13l
Podle budíků má najeto momentálně něco kolem 240tkm.
Nejvážnější závada jak už jsem v úvodu naznačil byla špatně fungující převodovka. Po přezkoumání se došlo k závěru: špatný synchron na 3ce a načatý na 4ce. Oprava by byla finančně neefektivní. Tudíž vyřešeno koupí převodovky v perfektním stavu z jiného vozu.
Další porucha přišla asi po 10tkm. Cestou z práce domů praskl chladič, ale auto mě dovezlo domů za což sem vděčný. Po přezkoumání se došlo k závěru: Nefunkční přetlakové víčko chladící soustavy, jež způsobilo zvýšení tlaku v systému a prasknutí chladiče. Vyřešeno koupí nového.
Pak jsem u auta dělal jen běžnou údržbu: výměna kotoučů, destiček, výměna oleje, filtrů, těsnení olej. vany a víka ventilů. A menší repase přední nápravy: ramena, čepy, tyčky řízení, stabilizátory, tlumiče ...
Samozřejmě sem v autě proinvestoval daleko více, ale to už je nad rámec údržby a byli to věci pro mé potěšení. Výfuk, pneumatiky, kola atp. :)
Jak říká můj otec BMW je pan servis, protože ho chcete mít dokonalé.
Jelikož mělo auto načaté zadní lemy nechal sem je opravit a nastříkat, bohužel sem nenatrefil na dobrého lakýru, takže i přez použití originál barvy to nedopadlo nejlépe. Dále sem na autě vyměnil originální výfuk 2x50mm za 1x90mm. Nyní nejnovější úprava jsou snížené přední pružiny, díky nimž auto získalo na agilnosti, což sem upřímně nečekal. Ale rozdíl je značný. Do budoucna bych chtěl pořídit nová přední světla a xenony
No a momentalne sem si precalounil strop do tmave modre latky a konecne dodelal 16" kola na leto(lesteni a lakovani a nikomu nepreju lestit je to strasna prace)


Pak nejaky novejsi fotecky po laku, se snizenim atp:
Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Jedna kterou mam moc rad .):
Obrázek

Obrázek
Obrázek
No a nakonec ty konecne dodelany kola, bohuzel jeste nejsou na aute, musim nahodit gumy, ten hnusnej stav od Normanna jsem radsi ani nefotil:
Obrázek

Jo a nakonec abych nezapomel tak auto melo od minuleho majitele uz prezdivku Harrald, no a jelikoz ja sem svym autum vzdycky nejak rikal tak se to pouzivalo dal, ale nakonec z toho vznikl Harrold a to uz mu zustalo :)

EDIT: NORMANN SI MOC, MOC PRAL ABYCH EDITOVAL TOHLE HYPER STARY TEMA A DODRZEL COPYRIGHT JEHO FOTOS :lol:

normann:probírám se starými fotkami a příspěvky a koukám, žes si krásně osvojil moje fotky, což bych skousnul, kdybys si na spz nenapsal michelin a hrdě to neudával jako fotky po koupi auta, tak to ne, to se mi rozhodně nelíbí! já bych si tohle vůči nikomu nedovolil, chci, abys tyhle fotky, co máš ode mně jasně označil, jako fotky před koupí a z SPZ odstranil tvojí přezdívku, nebo je stáhnul!
Pochybuju, že v opačným případě, kdybych to takhle udělal já, by se ti to líbilo.
Samozřejmě, že by se dalo říct, že je to prkotina a že to cos spáchal už je dávno, ale důsledek je vidět stále a nesouhlasím s takovýmhle nakládáním s MÝMI fotkami! Pro tohle jsem ti je rozhodně neposílal! takže bych byl rád, kdybys ctil autorská práva! čekám, že zjednáš nápravu....

snejk_edit: Nebudte na sebe zli. pekne sem to tady promazal od hanlivych vyrazu a normannovych fotek.. a nechci to tu videt :lol:
Naposledy upravil(a) Michelin dne čtv črc 08, 2010 12:06 pm, celkem upraveno 4 x.
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
Uživatelský avatar
T613
Příspěvky: 2647
Registrován: čtv srp 21, 2008 2:56 pm

Re: Michelinova 735iM

Příspěvek od T613 »

Sehnat e32 740 s manualem je fakt nadlisky vykon kdyz se nikdy zadna ofiko nevyrabela :mrgreen: leda prestavba z e34 ...
No jinak pekne, auto sjem videl tehda prodavat tak snd ty modre ledky uz zahodils ... to ventil viko je strikane samo domo nebo to bylo origo?
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Michelinova 735iM

Příspěvek od Michelin »

JJ je to to s tema modryma ledkama, ktery sem jeste nemel cas vymenit, i kdyz me taky stvou... Zajimavy ze vsichni rikaji jak je to cool, ale ja sem uplne alergicky na modry podsviceni cehokoliv(radio, neony atp.)
Jinak viko je samodomo matna cerna a vylesteny ty carky.
EDIT: ja myslel ze se delal 4litr v manualu i normalne...
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
Uživatelský avatar
MEDVIDEK
Příspěvky: 632
Registrován: čtv srp 21, 2008 6:34 pm
Bydliště: Tanvald

Re: Michelinova 735iM

Příspěvek od MEDVIDEK »

Cus mas to nadherny,az budes planovat xenony tak napis,delam je spolecne s Gregem a udelam ti lepsi cenu. Jinak http://www.bmwstyle.cz Preju co nejvic km bez zavad
BMW 750i e-65 fl
ex M5 e-39 r.v.12/ 2000
ex 730d r.v.4/ 2000
exBMW525tds
ex BMW 740iL e-38 r.v. 10/1997
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Michelinova 735iM

Příspěvek od Michelin »

Dik moc :)
Edit: jinak auto uz mam cca rok
Naposledy upravil(a) Michelin dne ned srp 31, 2008 12:52 pm, celkem upraveno 1 x.
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
Uživatelský avatar
NORMANN
Příspěvky: 3721
Registrován: úte srp 26, 2008 8:03 pm
Bydliště: Blottendorf, Schönbach, Nickelsdorf (Erz.) (Erz.)

Re: Michelinova 735iM

Příspěvek od NORMANN »

Když uživatel pavlík s tímhle autem ode mně odjížděl, já viděl jak auto odjíždí navždy pryč, objevila se mi slza v očích a tušil jsem proč a tušení se bohužel vyplnilo, měl jsem to auto rád, měl jsem ho 5 let, dost věcí jsem na něm vymělnil, poscháněl, ještě další věci jsem měl v plánu. Paxe mi ale splašily hormony a prakticky ze dne na den jsem koupil najednou E38, která teda u mně zrovna nejlíp nezačala, sice jsem jí kupoval s vadou motoru. Myslím, že moje Ex E32jka má - MĚLA slušný základ, výbavou bych řekl, lepší průměr,pár věcí jsem tam přidal, to auto mi dělalo 5 let radost.
Naposledy upravil(a) NORMANN dne sob črc 10, 2010 6:55 am, celkem upraveno 3 x.
Freude am Fahren mit E38 725tdsA / E39 525tdsA Touring, E39 530dA Touring 142kw

Ex: 2x E12 520, E12 525, E28 527i, E32 735i+ E30 316i, E34 520i touring, E34 525ixA touring
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Michelinova 735iM

Příspěvek od Michelin »

No ten sraz me taky mrzi. Ale 2 dny pred srazem se stalo tolik veci ze se to fakt nedalo...
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Michelinova 735iM

Příspěvek od Michelin »

Tak kola konecne na aute, trochu mi je poskrabali pri nazouvani pneu, ale co se da delat...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

no a pak sem si dovolil nejaky novejsi foto interieru

Obrázek

Obrázek

Obrázek

detail meho vlastnorucne ocalouneneho stropu, mam radost ze se mi to povedlo

Obrázek
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
Uživatelský avatar
Fugo
Příspěvky: 294
Registrován: pon úno 18, 2008 6:59 am
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Re: Michelinova 735iM

Příspěvek od Fugo »

jak poškrábali? měls přijet ke mě a bylo by to bez škrábanců ;)
Kawasaki ZX-10R masakr!!!

>>>Pneuservis,Klimatizace<<<
Uživatelský avatar
Michelin
Příspěvky: 763
Registrován: pon srp 25, 2008 6:20 pm
Bydliště: Prague, North Moravia
Kontaktovat uživatele:

Re: Michelinova 735iM

Příspěvek od Michelin »

No proste na tom vylestenym limci udelali ryhu. Asi vzivote nevideli limcovy kola pac chteli davat zavazi na ten limec :-D. Ja bych se stavil u tebe nebyt to tak daleko . . .
http://www.michalpavlik.com
Cekame na hebkou e32
Odpovědět