PDC problemek

Elegantní rv. 1994 - 2001
Pravidla fóra
Zadejte si prosím do podpisu identifikační údaje svého vozu, pro lepší orientaci o jaký vůz se jedná.

Příklad:

BMW 750i e32 05/92 DC77645 (posledních 6 znaků VIN)
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

PDC problemek

Příspěvek od lolita »

Mam drobny problem s prednima PDC, konkretne s tema trema ... ehm, tema co jsou bliz k chodniku :). Netikaj. Dival jsem se do TIS a tam se pise jen o svazku v podbehu. Zajimalo by me ale jak je PDC realne v aute udelany, tj. jestli vedou dozadu od kazdyho predniho senzoru nezavisle draty a tak to opravdu muze byt v podbehu, nebo je to treba nekde sdruzene predtim v prednim narazniku a do jednotky vzadu jde uz jen vysledek zepredu? A pokud vedou jen draty, kde vsude jsou konektory kde se daji rozpojit? Dale pak nevim jak vyndam ty senzory abych misto nich strcil ten funkcni, idealne bez sundani narazniku, kdyz sundamu jen tu listu nad nima, tak je sice vidim, ale to je tak vse. :(

Dekuji za pomoc :)
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: PDC problemek

Příspěvek od lolita »

Tak zatim jsem zjistil, ze odpojeni prednich PDC nepomuze. Nicmene, protoze jsem jako spravny skaut odpojil a pripojil baterku, tak po pripojeni me u sibru nesviti podsviceni olvadani dvou tlacitek, ale jen tlacitka pro zavreni :)
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: PDC problemek

Příspěvek od lolita »

Co si myslite o tehle metode http://www.meeknet.co.uk/E38/PDC/Index.htm ? Snazil jsem se neuspesne vyndat ty predni listy na prednim naraznku. V ETK se pise neco o dratech v podbehu. Ja si myslim, ze mam nekde problem na vedeni :) Tika mi fakt jen jeden senzor, coz se mi nezda, ze byli zniceny vsechny ostatni (no pro zacatek je chci prohodit, tak jak moc je narocne vyndat ty svetla? :)). Nebude lepsi oddelat celej naraznik? :)
Uživatelský avatar
Kralik
Příspěvky: 355
Registrován: čtv srp 21, 2008 8:05 am
Bydliště: Praha/Brusel

Re: PDC problemek

Příspěvek od Kralik »

PDC nevim, ale pokud budes vyndavat svetla, tak to je otazka par minut. Vysroubuj vrutik nahore na drzaku svetla, jeho matku nepovoluj, je to zbytecne. Dole vytlac, vysun smerem do stredu auta okrasnou listu tesne pod sklem, pod ni jsou vzadu dva torxy tusim ze 22, vytahovat je nemusis, proste je poradne povol a pak uplne v procesu vic az nebudou svetlo drzat. Nejsou moc videt a ja si vzdy svitim baterkou :) Tim mas povolene vse. Blinkr neresim, vysouvam to s nim. Pak uz jen zatlac zezadu na svetlo a zaroven uvolni zarazku co je u svetla vne dole a zapada do plechu blatniku. Hotovo, pomalu to vytlacis cele a jen nezapomen strcit prsty k blinkru a vypoj si ho. To je pro predfacelift a myslim ze to bude velmi podobne i pro facelift.
BMW 740i/LPG e38 '96 DG46479 - BMW 840i e31 '96 CC61121
Uživatelský avatar
fishmaker
Příspěvky: 2137
Registrován: čtv srp 21, 2008 7:54 am
Bydliště: kousek na sever od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: PDC problemek

Příspěvek od fishmaker »

myslim ze sundat naraznik de i bez sundavani svetel...ale je fakt ze vyndat svetlo je mozna jednodussi a otevre se ti pristup k tem cidlum ;)
First EX: BMW e38 740i 6/1995 Obrázek
Second Car : BMW e66 745Li 2/2002 + LPG Obrázek
Third EX : BMW f01 740i 3/2009 Obrázek
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: PDC problemek

Příspěvek od lolita »

No dival jsem se na to sundani a podle navodu v TIS, prej povit dva srouby a naraznik je dole - tomu teda moc neverim. Zkusim to s tema svetlama - mel jsem z toho docela strach se vrtat ve svetlech, ale alespon zjistim co me v nich chybi :)
BTW tu objimku zarovky do blinkru trvalo renocaru dodat tyden, slusny casek :)
immortal
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 06, 2008 7:54 am

Re: PDC problemek

Příspěvek od immortal »

Predny naraznik naozaj drzi len na dvoch srubach , zhruba tam kde je SPZ-ka za spodu. Treba ale este odsrubovat obidva vnutorne blatniky , aby si ich nepolamal. Casovo je to cca 10 minut
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: PDC problemek

Příspěvek od lolita »

Co je vnitrni blatnik? Podbeh? :)
Uživatelský avatar
Snejk
Příspěvky: 2637
Registrován: stř úno 20, 2008 5:48 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: PDC problemek

Příspěvek od Snejk »

přeasně tak ... dva male vrutiky na podběhu a zespodu. a pak už jen ty dva velke šrouby a naraznik de dole...
Obrázek
E32 730i LPG >> E32 735iL LPG>>E32 750iL high-line >>E38 740i >>E32 735i >>E38 740iL HLZPE >>e65 745i>>e66 760Li individual
lolita
Příspěvky: 489
Registrován: pát zář 12, 2008 10:54 am

Re: PDC problemek

Příspěvek od lolita »

No dobre, ja se ptam, ze sem prd takoveho delal, navic nevim jak ostrikovace svetel v tom narazniku atd. Co bude pro me, jako pro uplnou lamu, co se zacala sama v aute vrtat minuly vikend shudnejsi cesta, koupil jsem si hever a takove ty najezdy :), resp. co podle vasich zkusenosti ma mensi pravdepodnost toho ze neco zkurvim - ty svetla nebo naraznik? Budu se v tom vrtat az v sobotu, takze prijmam hlasy do pulnoci v patek :))
Odpovědět